Co: PSČ (místo): Okolí: km Cena od: - do:
Hlavní stránka > Reality > Prodej > Ostatní > Inzerát č. 85716863Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč

- TOP - [22.2. 2018]

Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 1

Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 1
Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 2
Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 3
Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 4
Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 5

Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 6
Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 7
Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 8
Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 9
Prodej farmy pro agroturistiku v Koclířově u Svitav, komerč - 10
Jedná se o souhrn zemědělských staveb a pozemků o celkové výměře 18,7 ha ležící v těsné blízkosti dopravní tepny spojující Hradec Králové s Olomoucí.

Na nemovitosti byla vypracována studie, která podrobně rozpracovává podnikatelský záměr vytvořit agroturistické centrum. Je vypracován projekt „naučný program pro děti a mládež zaměřený na přírodu a hospodářská zvířata v rámci vzdělávacích výletů“.
Jedná se o farmový chov domácích zvířat (prasat, drůbeže, koz, ovcí, osla, koníků, krav, holubů, nutrií) v zemědělských objektech (které právě postupně rekonstruujeme) ve smyslu umožnění přístupu návštěvníků ke zvířatům, kde se v rámci naučného programu dovědí, jaké druhy zvířat chováme, základní informace o jednotlivých druzích, o jejich rozmnožování, krmení, o jejich užitku pro člověka a další informace o vztahu člověka ke zvířatům se zaměřením na výchovu dětí a mládeže.

Výsledkem realizace projektu budou stavebně stabilizované zemědělské objekty plnohodnotně využívané k chovu hospodářských zvířat s možnou kapacitou až 10 prasnic základního stáda s 200 selaty, až 1500 slepic a kolem 500 holubů. Celý areál bude přizpůsobený pro přijímání návštěvníků, zejména mládeže v rámci naučného programu. Návštěvník uvidí několik druhů prasat ve venkovních pohodových výbězích, prasnice s malými selátky v porodnách, dále zhlédne několik druhů kohoutů a slepic ve výběhu i uvnitř budovy. Prohlédne si chov holubů různých plemen. Na venkovním posezení u objektu a výběhů může relaxovat a pozorovat zvířata, jejich chování a provoz spojený s jejich ošetřováním.

Postupným cílem je, aby návštěvník si mohl v našem hospodářství také zakoupit produkty z vystavených a chovaných zvířat, ale také živá zvířata a jejich mláďata. Projekt přímo navazuje na naše následné záměry, kdy v areálu střediska v bývalých silážních žlabech bude moci zhlédnout chov nutrií, v dalším objektu stálou expozici různých druhů vodní drůbeže a zakrslé drůbeže. V zamýšlené prodejně našich přebytků si zakoupit veškerá zvířata a produkty, které naše hospodářství nabízí. V dalším objektu máme záměr vybudovat zpracovnu a prodejnu masa. V celém areálu budou vytvořená odpočinková pozorovací místa pro návštěvníky a zřízeno nástupiště, ze kterého bude možné traktorbusem se zúčastnit vyjížďky mezi různé druhy zvěře, které rovněž chováme na vzdálenějších místech našeho hospodářství ve velmi atraktivní přírodě.

Projekt uplatňuje víc než jeden inovativní přístup, je v kraji ojedinělý a dosud nerealizovaný: uplatňuje

Jméno:
Telefon:

Libor Vinkler REALITY PRORADOST s.r.o.
703320350

Lokalita:569 11 Svitavy

Vidělo:

1348 lidí

Cena:

30 000 000 Kč
Všechny inzeráty a hodnocení uživatele
Sdílejte na Facebooku
Doporučit kamarádovi
Vyhledat podobné inzeráty©2018 Bazoš - Inzerce, Prodej i pronájem Ostatní
Nápověda, Kontakt, Reklama, Podmínky, RSS, Mobilní verze
Inzeráty reality celkem: 49046, za 24 hodin: 2207